Cíl je cesta a cesta je cíl ...

Penumbra - Questy (úkoly)

Vítejte v zemi věčného sněhu a ledu!

Quest na klíč k zahradě Vanya (pro omni a neutral)

Budete potřebovat přibližně 6-7 Insignií of Vanya. Pokud ale chcete chodit hodně pěšky, stačí vám tak 4 Insignie. Takže nasadit brýle proti záření a mrazu, a jde se na to!
 
V první části musíte zaměřit 10 monster. Je to příjemná část questu, hodně se seznámíte s terénem. Jediný problém, který může nastat, je ten, že vám někdo hledané monstrum zabije, a vy budete čekat na nové zrození. Mně se to stalo až u osmého monstra. Nakonec jsem ho našel jinde, než se uvádí - než běžně stává. Možná ho někdo napadnul a vytáhl do krajiny, a pak to vzdal. V druhé části budete muset nasbírat jako kořist ze zabitých monster 35 kusů Fragment of the Source.
Trvalo mi to přibližně 4-5 hodin čistého času, než jsem skolil potřebný počet monster a nasbíral Fragment of the Source. Rozdělil jsem si to do tří dnů, takže jsem to nevnímal jako větší problém. Začal jsem celý quest tím, že jsem sbíral Fragmenty (35) a Insignie (7). Ono se to také doporučuje. Chodil jsem na ně k Redeemed Chrámu, jenž se nachází v jihozápadní Penumbře v místě clan teleportu Blue Mist. Zde jsou ve velkém množství Len-Wu, Len-We a Len-Dasa (kolem level 160), ale také z andělů obklopujících chrám, padají Fragmenty a Insignie Vanya. V blízkosti chrámu jsou monstra Hecklers s levelem 220, tak se jim vyhněte.
 

Follower Yutt-Pi Van

Když jsem nasbíral všechny Fragmenty, teleportoval jsem se do zahrady Vanya z Glacier Hill. Tento omni teleport je kousek nad Blue Mist teleportem. Ze zahrady jsem se teleportoval do Fortress. Zadal jsem si souřadnice Chrámu (3221,2199), v němž se nachází hledané monstrum Follower Yutt-Pi Van, a směřoval k tomuto bodu překonávaje různé překážky. Cestou jsem potkával různá monstra mezi levelem 160-180. Bez větších potíží jsem dorazil do Chrámu. V Templu přejdete severním směrem prostranství a vstoupíte do protějších dveří, pak odbočíte vpravo (směřujete k bodu 274,373) a vstoupíte do prvních dveří vpravo. Za dveřmi vstupte do levé části dalšího vchodu. V sále se držte vlevo, projdete kolem obrovského monstra Patriach Prophet Nar Van s levelem 185. Když v sále zahnete vlevo, najdete Follower Yutt-Pi Van. V dialogovém okně s ním: "Are you expecting me?", "Of course I will" - a dostanete misi zaměřit Savvy Spinetooth. Máte na to 20 dní a 20 hodin.
Ze zahrady jsem se teleportoval do The Pipe a směřoval na poz. 1485,1345 (je to přibližné místo Savvy Spinetooth - dráček prochází větším úsekem). Šel jsem po povrchu jakési plošiny (po její levé straně), která se vine nad potrubím. Na konci plošiny jsem se natočil směrem na sever a uviděl v dálce pochodujícího modrého dráčka. Zároveň jsem na něj z dálky kliknul, aniž bych musel seskakovat do údolí a jít blíže. Zahrála vítězná hudba a mise se změnila. Tentokrát jsem měl zaměřit Algor Eremite - Blessed by Cama. Na splnění mise jsem měl 20 dní a 20 hodin.
Algor Eremite - Blessed by Cama se nachází jižně od teleportu The Pipe na poz. 1171,888. Jak jsem se k tomu místu blížil, mačkal jsem tabelator, a podařilo se mi okamžitě zaměřit hledané monstrum, takže mi zahrála vítězná hudba. Nicméně jsem kolem sebe žádné monstrum neviděl. Eremites žijí pod zemí, nevím, snad někde vystrkoval část těla. Mise byla hotová, a já měl nalézt další monstrum - Demon of Water.
Ze zahrady jsem se teleportoval do Fortress a směřoval na sever na poz. 2644,2150. Jakmile jsem ho zaměřil, mise se změnila. Jako dalšího jsem měl vyhledat Son-Len - Blessed by Cama. Směřoval jsem opět k Chrámu v severovýchodní Penumbře na poz. 3141,2117. Je to místo sloupu s pákou se žlutým středem. Když na páku kliknete druhým tlačítkem myši, teleportuje vás to na ostrov, kde je hledané monstrum na poz. 3279,1718. Son-Len - Blessed by Cama je nedaleko od místa, kam jste se teleportovali.
Jako pátého máte zaměřit drobného pavouka Corpse Sucker - Blessed by Cama. Nachází se v jeskyni severně od teleportu The Pipe. Vchod do jeskyně je na poz. 1399,2436. Byla to celkem příjemná cesta na sever, až na tu mrazivou mlhu. Můj leet má ale teplý kožíšek a vždy dobrou náladu :) Až sestoupíte do jeskyně k bodu 1380,2480 a zaměříte pavoučka (je nedaleko od vchodu), mise se změní. Tentokrát máte nalézt Wandering Chemist - Blessed by Cama.
Tento "skřítek" se nachází severně od teleportu The Pipe v Yutto táboře na poz. 1055,1526. Zde lze koupit u Yutto Metal Worker pamět do opasku 90 NCU za 13 milionů - nesrovnatelně levněji než v obchodě v Rubi-ka. Až zaměříte Wandering Chemist - Blessed by Cama, mise se změní.
Jako sedmého máte objevit Frosty Rafterr - Twice Marked. Nachází se v celé tlupě Frosty monster (level 165) jižně od teleportu Fortress na poz. 2323,712. Cestou jsem narazil na Hecklers s levelem 220. Až ho zaměříte, mise se změní. Máte objevit anděla Or-Mada of the Furious Fists.
Půjdete od Glacier Hill teleportu k Chrámu na místo s poz. 995,156. Měl by být uvnitř kruhové stavby s dalšími anděly. Nicméně já ho nalezl venku, stál osamocen na prostranství na poz. 1043,240. Poznámka: Další Or-Mada of the Furious Fists se nachází v Chrámu v jeskyni na poz. 1843,2588. Vchod do jeskyně je severně od The Pipe na poz. 1402,2436. Jakmile zaměříte Or-Mada of the Furious Fists, mise se změní a vy půjdete hledat Hiisi Warrior - Blessed by Cama.
Deváté monstrum Hiisi Warrior se nachází v potrubí. Půjdete od teleportu The Pipe k místu s poz. 1557,1068, kde je vchod do potrubí. Šel jsem východně po pravé straně plošiny, jež se vine nad potrubím. Na konci jsem skočil dolů k černému otvoru, co vypadal jako vchod. Vstoupíte dovnitř a před sebou uvidíte monstrum Hiisi Warrior - Blessed by Cama. Musel jsem k němu blíže, nestačilo na něj z dálky kliknout (má level 165). Když byla mise splněna a já vyšel ven, směřoval jsem dole mezi plošinami na západ k prvním schodům. Z nich jsem vyskočil na traverzu, co byla nade mnou, a z ní jsem vyběhl západně po strmé stěně na špici "pyramidové" věže. Z věže jsem pak pohodlně seběhnul na plošinu směřující k teleportu The Pipe.
Jako posledního zaměříte Len-We. Půjdete od teleportu Glacier Hill k bodu 1036,184. Len-We stojí ve větším množství na plošinách u Redeemed Chrámu. Jakmile ho zaměříte, mise se změní, a do inventáře obdržíte zařízení Source Fragment Scanner. Nyní vezmete do myši Fragment of the Source a přes "shift" dáte na (druhým tlačítkem myši) Scanner. Source Fragment Scanner změní název. Vezmete další Fragment a opakujete proces atd. Po sedmém opakování se objeví v inventáři nové zařízení a to staré bude v původním názvu. Nyní vezmete do myši Fragment a opět (na původní Source Fragment Scanner) 7x opakujete celý proces. V inventáři se opět objeví nové zařízení (Scan Completed). Ještě 3x opakovat celý proces, až použijete všech 35 Fragmentů. Poté obdržíte xp a vytoužený klíč do zahrady Vanya.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode